Blog

iSCADA je nová cloudová platforma pro IoT od Conceptica


Společnost Conceptica spouští pro své zákazníky novou službu. Nově nabízíme technologii SCADA firmám, které rozjíždějí digitální projekty typu IoT. Podporujeme hlavně využití iSCADA v námi spravovaném cloudu, ale jsme schopni technologii dodat a implementovat v privátním prostředí klienta. Ve vašich projektech IoT poskytujeme prvotní poradenství, plánování a vývoj aplikací, které pomáhají zákazníkům rychle implementovat své projekty bez závislosti na jejich konkrétních schopnostech.

Systémy SCADA umožňují uživatelům nejen sledovat, ale i ovládat fyzické zařízení, procesy a události vzdáleně v reálném čase na neomezeném geografickém prostoru. Systém iSCADA vychází z open-soursového Tango Controls, který vznikl na půdě předních evropských vědeckých institucí. Konektory a aplikace, které pro tento systém vyvíjíme zůstanou v doméně opensource.

První implementace, které provádíme jsou v oblasti integrované bezpečnosti a SmartCity.

Mezi hlavní výhody našeho systému iSCADA patří: ucelená kontrola, optimalizace, sjednocené rozhraní a neomezená integrace. Systém iSCADA mohou využít jak průmyslové organizace, tak i společnosti ve veřejném a soukromém sektoru nejen k řízení a udržování efektivity, ale i k distribuci dat pro chytřejší rozhodování. Prakticky kamkoli se podíváte v dnešním světě, na pozadí běží nějaký typ systému SCADA: údržba chladicích systémů v místním supermarketu, zajištění výroby a bezpečnosti v rafinérii, dosažení standardů kvality v čistírně odpadních vod, nebo dokonce sledování spotřeby energie v domácnosti. Efektivní systémy SCADA Vám rovněž mohou ušetřit nemálo času a peněz.

Více na iSCADA

Ing. Jakub Konečný

Jakub je partner pro DevOps společnosti Conceptica s.r.o.